Close

VIII Festiwal Literacki Qpiszewiada w Ostrołęce 2017

21 -22 września miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym Festiwalu Literackim. Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu tej imprezy. Cudowni gospodarze – szczególne podziękowania należą się dyrektor Miejskiej Biblioteki w Ostrołęce Pani Sabinie Malinowskiej za zaproszenie i zadbanie by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Kolejne podziękowania z mojej strony wędrują do kolegi po fachu – znakomitego pisarza Jarka Prusińskiego. To on wraz z ostrołęckim poetą i doktorem Wydziału Polonistyki, doktorantem filozofii na Uniwersytecie Warszawskim Karolem Samsel poprowadzili zarówno debaty jak i spotkania z zaproszonymi pisarzami i poetami. A kto był? Tak wyglądaliśmy na afterparty:

Od lewej: Bogusław Kierc, Zdzisław Zyśk, Marcin Zegadło, Alicja Makowska (niżej), Joanna Brodowska (wyżej), Marcin Tomczak, ja (jak dobrze ubierać się na czerwono:)), Damian Romaniak, Kazimierz Sopuch, Adam Ladziński (ukucnął), Łukasz Suskiewicz (najdalej w stosunku do obiektywu), Kazimierz Sopuch, Grzegorz Strumyk, Karol Samsel i Jarek Prusiński. A poza kadrem Sandra Borowiecky w roli fotografa 🙂

A jak było wcześniej?

Wcześniej odbyły się dwie debaty:  „Literatura w tyglu zmian” i „Conrad w oczach współczesnych Polaków”.

Powiem szczerze bez fałszywej skromności, że szkoda, że takie debaty nie odbywają się w telewizji powszechnej. Rzeczowa, kulturalna rozmowa nawet gdy mieliśmy różne zdania. Już nie wspomnę, że sam temat dotyczący zmian na rynku wydawniczym, selfpublishingu, braku rzetelnej krytyki, dotyczy każdego kto pisze. Wcześniej czy później stajemy przed dylematem – tradycyjne wydawnictwo czy selfpublishing. Co ciekawe spotkałam już twórców, którzy po przygodzie z wydawcą następne swoje pozycje wydawali sami. Nie spotkałam nikogo, kto zrobiła odwrotnie.

Wieczór należał do nas twórców. Tak się prezentowała ja 🙂

 

A potem było jeszcze spotkanie z młodzieżą w szkołach Ostrołęki i okolic a mnie przypadła klasa siódma. Jaki był tytuł tej książki? „Szatan z siódmej klasy” 🙂 Żartuję 🙂 Tak źle nie było, chociaż to było moje najtrudniejsze literackie spotkanie. Rozmowa z młodymi ludźmi o książce, która ewidentnie jest dla dorosłych to spore wyzwanie!

 

4 Responses to VIII Festiwal Literacki Qpiszewiada w Ostrołęce 2017

  1. To musiało być niezwykle inspirujące spotkanie!

  2. Bardzo chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu. ? I masz 200% racji – szkoda, że tego typu relacje nie lecą w telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.