Close

Idealne święta

Tegoroczne życzenia zostały zainspirowane wpisem niezwykłej Julii:

Święta to nie przygotowanie do wojny – 7 zasad udanych świąt, lekcja Mariam

To co od dziecka czuję, obserwuję w ten przed wigilijny czas mało ma wspólnego z radością, byciem ze sobą. To czas pośpiechu, sprzątania, szukania na gwałt prezentów. Ba bardzo często ubieranie choinki jest powodem rodzinnej awantury. A kiedy już dotrwamy do pierwszej gwiazdki, zasiądziemy do stołu to bardzo często okazuje się, że nasze zmęczenie i frustracja nie pozwala nam cieszyć się ze wspólnego posiłku.

Czego więc Wam i sobie życzę?

Tylko jednego: wykorzystajcie ten czas by być lepszym dla siebie. Zadbajcie byście w te Święta robili tylko to co Wam sprawia przyjemność.

3 Responses to Idealne święta

  1. Ja również zauważyłam,że to czas pośpiechu. Zagubiono gdzieś sens świąt – to smutne. mam nadziję,że ludziom się przypomni w końcu, co tak naprawdę jest wtedy ważne.

  2. Magda Perz – Find your own way

    A ja się nie zgodzę… O ile jako dzieci niejako włączeni jesteśmy w taką formę przygotowań jaką dyktują rodzice, o tyle już jako dorośli możemy sami decydować co dla nas święta znaczą. Świętnie o tym napisała cytowane przez Ciebie Julia. Wiadomo trzeba posprzątać, coś przygotować, ale też trzeba sobie odpowiedzieć na pytania, czym są dla mnie święta i co chce z nimi zrobić. I zrobić z nimi to co dla nas w danej chwili istotne. Także mniej krzątania, więcej rozmawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.