Close

W obliczu wyzwań.

Martynę Wojciechowską podziwiałam od dawna. Za to, że nie ugięła się do społecznych oczekiwań i potrafi podążać za swoimi marzeniami. Dla mnie podobnie jak Madonna jest kobietą, która żyje swoim życiem. Nie czyimś, tylko swoim. Obydwie płacą cenę swoich wyborów. Zawsze się płaci. Niemniej znając konsekwencje swoim wyborów podążają wybraną przez siebie drogą.

Dzisiejszy mój wpis jest za sprawą wpisu Martyny na Facebooku. Możecie przeczytać go tutaj. Poruszył mnie on ogromnie. Jest  świadectwem ogromnej odwagi i społecznego zaangażowania Martyny. Kobieta, która już by mogła osiąść na laurach i spijać śmietankę swoich dokonań, jedzie do Pakistanu by nakręcić dokument o łamaniu praw kobiet w tym kraju.  Jedzie do państwa, gdzie kobiety są surowo karane za mniejsze przewinienia niż nielegalne kręcenie dokumentu. Jedzie bo szczerze wieży, że to może pomóc.

Czy trzeba aż takich czynów na granicy bohaterstwa by zostawić świat lepszym miejscem?

Widzę koło siebie kobiety, które wykazują się nie mniejszym hartem ducha podejmując trudne decyzje. Zmieniają swoje życie i życie ludzi wokół siebie. Szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach aktem odwagi jest decyzja aby żyć samodzielnie.

Justyna Niebieszczańska zabrała nas ostatnio na spotkanie z własną odwagą. Podobno nie ma w życiu przypadków. Podoba mi się teoria splątania, teoria mówiąca o tym, że to co nas w życiu spotyka jest po coś. Po to by nas czegoś nauczyć, coś pokazać, a także sprawdzić naszą odwagę. Niezwykłe spotkania, okazje, ale też porażki są darami losu.

Tak dużo o odwadze w moim życiu teraz. Czyżby czekało mnie jakieś wyzwanie? O jednym wiem 🙂 Ale mam wrażenie, że to tylko czubek góry lodowej! Czy się boję? Hmmm… Gdybym powiedziała, że nie mam obaw – skłamałabym. Wiem jednak, że o wiele bardziej boję się braku rozwoju, braku skorzystania z nadarzających się szans.

Jakie są Wasze doświadczenia?

5 Responses to W obliczu wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish